Nostalgia Stron

Sierpniowy stos (2) i Liebster Blog Award

Dawno nie było żadnego stosiku, choć wiem, że na to czekacie najbardziej :) Tym razem nazbierało mi się kilka książek, które postanowiłam Wam pokazać.

poniedziałek, 26 sierpnia 2013 | 25 komentarzy:

"Ciemny brzeg", Susan Howatch

Tytuł: Ciemny Brzeg
Autor: Susan Howatch
Tytuł oryginału: The Dark Shore
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania:
Liczba stron: 207

Niektóre książki zapadają w pamięć tak mocno, że potrafią ze szczegółami przypomnieć się po latach. Inne, niestety, szybko z tej pamięci umykają, pozostawiając po sobie jedynie ulotne wspomnienie... "Ciemny brzeg" Susan Howatch to znalezisko z mojej rodzinnej biblioteczki. Ujęłam ją w dłonie ze szczerym zdziwieniem: jak to możliwe, że ta książka się przede mną uchowała? Tymczasem po przeczytaniu kilku pierwszych stron dopadło mnie wrażenie deja vu, całkiem uzasadnione zresztą - okazuje się, że tę kryminalną powieść już kiedyś czytałam. Nie przeszkadzało mi to jednak w lekturze, bowiem wiele zdążyłam już zapomnieć i fabuła pozostawała dla mnie tajemnicą - nie wiem jedynie, czy w tym przypadku to zaleta, czy wada?

czwartek, 22 sierpnia 2013 | 2 komentarze:

"Szczęściara", Kristyn Kusek Lewis

Tytuł: Szczęściara
Autor: Kristyn Kusek Lewis
Tytuł oryginału: How lucky you are
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 12 czerwca 2013
Liczba stron: 320

Każdy ma marzenia i do ich spełnienia dąży. Brzmi to banalnie i nieco zbyt naiwnie, jednakże to stwierdzenie faktu. Nie ma chyba nikogo, kto w mniejszym lub większym stopniu nie planowałby swojej przyszłości. Nawet twardo stąpający po ziemi realiści podchodzą do niej z dozą optymizmu - zawsze mając choćby nieśmiałą nadzieję na lepsze. Czego chcesz od życia? Domu z ogródkiem, sławy na skalę światową, księcia z bajki? W końcu przychodzi moment konfrontacji marzeń z rzeczywistością. Czy żyjąc w świecie nieco odmiennym od tego wymarzonego, potrafimy być szczęśliwi, czy też mylimy pojęcie szczęścia z chęcią posiadania? Dlaczego, patrząc z boku na czyjeś życie, dręczy nas przekonanie, że dostał on znacznie więcej? Nierzadko okazuje się ono błędne, gdy zdajemy sobie sprawę, że pozory mylą, a uśmiech czasem skrywa coś zupełnie innego...

piątek, 16 sierpnia 2013 | 10 komentarzy:

"Dziennik Mai", Isabel Allende

Tytuł: Dziennik Mai
Autor: Isabel Allende
Tytuł oryginału: El cuaderno de Maya
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 10 kwietnia 2013
Liczba stron: 432

O Isabel Allende słyszałam już wcześniej, jako o autorce należącej do grona najpopularniejszych współczesnych pisarzy hiszpańskojęzycznych. Dotąd nie miałam niestety okazji przeczytać jej powieści - "Dziennik Mai" jest więc moim pierwszym podejściem do twórczości tej autorki. Z pewnością nie ostatnim, bowiem to pierwsze spotkanie uważam za niezwykle udane.

"Dziennik Mai" istotnie pisany jest w formie dziennika - poznajemy przejmującą historię życia Mai, dramat, który był jej udziałem z jej punktu widzenia. Autorka stopniowo wprowadza czytelnika w spokojną egzystencję mieszkańców chilijskiej wioski oraz przedstawia wdrożenie Mai w tę małą, prawie odciętą od świata społeczność. W tym niedostępnym zakątku, zwalniając tempo życia, niespodziewanie odnajduje swoje miejsce, a także powoli odkrywa, co jest dla niej najważniejsze. W bardzo przystępny sposób przedstawiono codzienność na wyspie. Choć wydaje się, że opis życia na wyspie nie może być interesujący, jest wprost przeciwnie - niezmiernie ciekawie przedstawiono kulturę tamtejszej ludności, tak odmienną od znanych nam realiów. Wiele można się również dowiedzieć o historii Chile, z czym wiąże się stopniowo odkrywana, dramatyczna przeszłość Manuela, przyjaciela chilijskiej babci Mai.

niedziela, 4 sierpnia 2013 | 23 komentarze:

Zapowiedzi sierpniowe!

Dawno nie było na blogu zapowiedzi, tymczasem jest kilka powieści, które jeszcze nie zostały wydane, a niezmiernie mnie ciekawią. A oto sierpniowa trójeczka:

| 5 komentarzy:

"Jad. Chcę ukraść twoje życie", S.B. Hayes

Tytuł: Jad. Chcę ukraść twoje życie
Autor: S.B. Hayes
Tytuł oryginału: Poison Heart
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 26 kwietnia 2013
Liczba stron: 395

„Jeśli kogoś kochasz, musisz dać mu wolność.”

Życie Katy dotychczas dobrze się układało, choć niezupełnie bez problemów. Ma przyjaciółki, którym może zaufać, zaczęła również spotykać się z Merlinem, chłopakiem jej marzeń. Mieszka razem z mamą, której przeszłość rzuca na ich wspólne życie głębokie cienie. Wszystko się zmienia w momencie, gdy w okolicy pojawia się piękna, tajemnicza dziewczyna. Geneviewe wszystko robi lepiej, zdaje się być idealna. I choć zdaje się to być absurdalne, wszystko wskazuje na to, że jej celem jest... odebranie Katy wszystkiego, co ma. Kim jest Geneviewe i w czym tkwi jej siła?

| 11 komentarzy:

Nostalgia Stron na Facebooku

Zapraszam wszystkich do polubienia strony tego oto bloga na Facebooku :)

https://www.facebook.com/nostalgiastron

Cóż, jeśli to wszystko ogarnę, to wstawię jakiś ładny widget do polubiania w ramki. Na razie trzeba sobie radzić inaczej :) Byłoby miło, jeśli zechcecie kliknąć "Lubię to".

piątek, 2 sierpnia 2013 | 1 komentarz:

Podsumowanie lipca

Kolejne podsumowanie. Zdaję sobie sprawę, że w tym miesiącu nie było najlepiej - jak już wspominałam, wiele rzeczy złożyło się na to, że recenzje pojawiały się raczej rzadko. Myślę, że ten mały kryzys mam już za sobą i w sierpniu będzie tych recenzji znacznie więcej :)
Statystyki prezentują się tak:
Liczba przeczytanych książek: 10
Liczba przeczytanych stron: 3237
Dzienna średnia przeczytanych stron: 107,9
Liczba zrecenzowanych książek: 5
Najlepsza przeczytana książka: "Legenda. Rebeliant" Marie Lu
Największe rozczarowanie: "Ja, diablica", Katarzyna Berenika Miszczuk

czwartek, 1 sierpnia 2013 | 25 komentarzy:
Szablon, nagłówek i treść są własnością bloga Nostalgia Stron.

Kontakt: nostalgiastron@gmail.com